שתלים וכירורגיה

 

שתלים הם פתרון מצוין ושמרני להשלמת שן אחת שחסרה כאשר השיניים הסמוכות בריאות ושלמות. שתלים יכולים לשמש כמאחזים למספר רב יותר של כתרים ועד לחוסר מוחלט של השיניים בלסת.

קיימים מצבים בהם נמליץ על שתלים שישמשו כמייצבים מתחת לתותבות שלמות. אלו הם המקרים בהם למטופל יש קושי להסתגל לתותבת, הגורמת לפצעים וקושי בלעיסה עקב חוסר יציבותה.

בזכות השתלים שנבצע במרפאתנו, התותבת תישאר יציבה ותאפשר איכות חיים טובה יותר.

השתל הדנטאלי עשוי מטיטנים ומוחדר לעצם הלסת. השתל יהיה זה שיהווה את הבסיס להרכבת הכתר, וכל זה על מנת להשיג יעילות לעיסה ואסטטיקה בדומה לשיניים הטבעיות.

 גם בעידן בו אחוזי ההצלחה בטיפולים ע"י שתלים גבוהים מאד, עדיין אין תחליף שישתווה לשן הטבעית. לכן קיימת חשיבות רבה בשימור שיניים טבעיות ככל שניתן.


כשהמתרפאים שואלים אותי, האם שתלים הם הטיפול הטוב ביותר?

אני תמיד עונה ששתלים הם פתרון מצוין למצבים מסוימים.
קיימים מצבים של חוסר שיניים ששתלים הם לא הפיתרון הנכון עבורם.
אבחנה נכונה, ניבוי הקשיים האסטטיים והתפקודיים העלולים להתעורר במהלך השיקום, תכנון נכון של הטיפול וביצועו באיכות גבוהה יביאו להצלחתו.

 

הרמת סינוס

באזורים אחוריים של הלסת העליונה קיים חלל גדול הנקרא: הסינוס המקסילרי (חלק ממערות האף).

אצל האוכלוסייה המבוגרת חלל זה גדול יותר. כתוצאה מכך יכול להיווצר מצב בו העצם הזמינה להשתלה אינה מספיקה למיקום השתל. במקרה כמו זה ,לשם מיקום השתל, יתבצע במרפאתנו מילוי החלל בחלקו. פרוצדורה זו נקראת הרמת סינוס. אצלנו הרמת הסינוס מבוצעת בשילוב עם כירורג מומחה.

נוכחותם של שני המומחים בזמן התהליך הכירורגי, וההחלטות המשותפות לגבי מיקומם של השתלים מונעות סיבוכים עתידיים, אסטטיים ותפקודיים, בזמן השיקום.